˹���á Forward Magazine

ตอบ

มาดอนน่าจะไม่ตัดผมสั้นเพื่อเอาใจผัว
ผู้ตั้ง ข้อความ
ตอบโดยอ้างข้อความ
ตอบ มาดอนน่าจะไม่ตัดผมสั้นเพื่อเอาใจผัว 

Madonna may seem headstrong and feisty, but it seems the Queen of Pop has a softer side to her.

The Hard Candy superstar, who is in the middle of her Sticky And Sweet world tour, has admitted that she can't wait to chop off her shoulder-length blonde locks, but is keeping her hair long specially for director husband Guy Ritchie.

"I want to have shorter hair, but I have a husband that loves the long-haired look, and well, that is just one of the things I do for him," she told Fox News.

The 50-year-old is known for being a style chameleon, and in the past, has flirted with differing looks, including bleached hair in the 80s.

She has returned to long blonde curls since 2000, but sported a sharp fringed bob in 2006 and a 70s-inspired Farrah Fawcett-esque feathered number before that.

ต๊ายยย รู้สาเหตุแล้วที่อีเจ๊ ไว้ผมยาวทรงเดิม ๆอยู่ได้ ซึ่งผิดวิสัยที่ชอบแปลงโฉมเสมอ เพราะผัวนี่เอง

"จริงๆแล้วชั้นอยากจะตัดผมให้สั้นๆเฉี่ยวๆจะตายไป แต่เพราะผัวชอบลุคผมยาวของชั้น นี่จึงอีกหนึ่งสิ่งที่ชั้นทำเพื่อผัวนะเนี่ย"

ถ้าสังเกต จะเห็นว่าตั้งแต่อภิเษกสมรสกับป๋ากาย เด็จแม่จะทำทรงผมบลอนด์ยาวเป็นลอนๆตลอด จะมีเปลี่ยนก็แค่ทำผมทรงผมบ๊อบหน้าม้า (ซึ่งน่าจะใส่วิก) กับทรงฟาร่า ฟอว์เซ็ต ในเอ็มวีฮังอัพ แค่นั้นเอง

>>> อ๊ายยย เอาคุณแม่ในซิกเดี๊ยนคืนมานะ!!!!

http://candyperfumegirl.bloggang.com/
ดูข้อมูลส่วนตัว ส่งข้อความส่วนตัว
ตอบ  
ขอกายทำผัวได้ไหม

ตอบ  
รีบหย่ากับกายด่วนค่ะ

55555
ต่อให้เปรี้ยวแค่ไหน แต่ความรักคงทำให้คนตาบอด
Happy

ผัว มา ที่หนึ่ง

ดูข้อมูลส่วนตัว ส่งข้อความส่วนตัว
ตอบ  
Bella Luna พิมพ์ว่า:
55555
ต่อให้เปรี้ยวแค่ไหน แต่ความรักคงทำให้คนตาบอด
Happy

K u r 0chAn™ พิมพ์ว่า:
Bella Luna พิมพ์ว่า:
55555
Happy

คุณไม่สามารถสร้างหัวข้อใหม่
คุณไม่สามารถพิมพ์ตอบ
คุณไม่สามารถแก้ไขข้อความของคุณ
คุณไม่สามารถลบข้อความของคุณ
คุณไม่สามารถลงคะแนน

copyright : forwardmag.com - contact : forwardmag@yahoo.com, forwardmag@gmail.com